LED SOLCELL STRÅLKASTARE 300W MED PIR SNSOR 6400K IP65 GRAND-300
Kan restnoteras
Compare
Artikelnr: 074 009 0300 Kategori:
Beskrivning
Funktioner:
  • Soldriven strålkastare – noll elkostnad.
  • Designad med PIR sensor och fjärrkontroll med auto och timerfunktion.
  • Induktionsläge: Ingen rörelse svagt ljus & Rörelseupptäckt starkt ljus.
  • Mycket lätt att installera (sladdlös).
  • Perfekt byggd för utomhusbruk med inträngningsskydd på IP65.
  • Användning: Lämplig för stigar, trädgårdar, uteplatser och liknande utomhusmiljöer.
Tekniska Information:
  • LED Typ: SMD LED
  • Medellivslängd: 50.000 tim.
  • Effekt: 300W
  • Spänning (V): 3 x 3.2V 5Ah Lithium Iron Phosphate Batteri
  • Sol Panel: Polykisel, 6V/25W
  • Lumen: 1567 lm
  • Ljustemperatur: 6400K
  • Ljus Färg: Dagsljus
  • Dimbar: Nej
  • Skyddsklass: IP65
  • Energiklass: A till A++
  • Ra: >Ra70
  • Uppvärmningstid upp till 60 % av full ljus effekten: Omedelbart fullt ljus
  • Material: ABS + Photovoltaic
  • Laddningstid: 4-6 timmar (Molnigt 1 dag, regnigt 2 dagar)
  • Varaktighet Tid: 1 timme full ljusstyrka 12–15 timmar sensorläge
  • Laddning och urladdning: >1500 gånger
  • Fjärrkontroll: 12 Meter 2 Tim / 4 Tim / 6 Tim
  • Bestrålningsarea (m2): 70² meter
  • Installationshöjd (m): 5 meter
  • Mått: 83.5×25.2x8CM
  • Vikt:
  • Box Qty: 3
  • Frakt till denna produkt är 4-6 arbetsdagar direkt från leverantören
Tekniska Dokument:
GRAND-300 DATASHEET
Ytterligare information
Vikt 2.50 kg
DIMBAR
NEJ
SKYDDSKLASS
IP65
VATTENTÄT
JA
GARANTI
2 År
DIMMABLE
NO
PROTECTION CLASS
IP65
WATERPROOF
YES
WARRANTY
2 Years
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Bli först med att recensera ”LED SOLCELL STRÅLKASTARE 300W MED PIR SNSOR 6400K IP65 GRAND-300”